ליאור שחר, משרד עורכי דין

   
דף הבית פרופיל המשרד מאמרים כתבו עלינו תחומי עיסוק שאלות/תשובות צור קשר
משרד 03-5353226
 
פקס 03-5353227
 
ירושלים 39 (מגדל A), קרית אונו
 
office@shaharlaw.co.il
 

שאלות / תשובות

 

אני נכה צה"ל בן 27, נאמר לי שנכי צה"ל זכאים לפטור במס רכישה ברכישת דירה, האם זה נכון ? מהם הקריטריונים ?

כן, אולם ישנם מספר תנאים מצטברים לקבלת הפטור במס רכישה לגבי נכי צה"ל וסעיף 1(1) לתקנות מס שבח מקרקעין (מס שבח, מכירה ורכישה)(מס רכישה), תשל"ה-1974 מונה אותם "נכה כהגדרתו בחוק הנכים (תגמולים ושיקום), התשי"ט-1959... שדרגת נכותו לצמיתות, כפי שנקבעה לו, אינה פחותה מ-19%". תנאי נוסף הוא שהדירה נרכשת למטרת מגורים.

הפטור אינו מלא אלא חל באופן שעל הזכאי לו יחול מס רכישה בשיעור מופחת של 0.5% החל מהשקל הראשון, ולכן לא בכל מצב כדאי לנצלו ומומלץ להיוועץ תחילה בעוה"ד המייצג בעסקה. לתשומת ליבך הפטור ניתן פעמיים בלבד.

במידה ולא מצאתם תשובה לשאלה שלכם, אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר דרך עמוד צור קשר. לאחר קבלת הפנייה, עורך דין מטעמנו העוסק בתחום יצור עימכם קשר טלפוני או יענה בכתב על שאלתכם.*

דיני חוזים
ליטיגציה
מקרקעין

לפני כחצי שנה קיבלתי מהורי דירה במתנה וכעת ברצוני למכור אותה, האם יהיה עליי לשלם מס שבח ?

אנחנו עומדים לרכוש דירה מקבלן ורצינו לדעת מהו מכתב החרגה ?

אני נכה צה"ל בן 27, נאמר לי שנכי צה"ל זכאים לפטור במס רכישה ברכישת דירה, האם זה נכון ? מהם הקריטריונים ?

הוצאה לפועל
משפט מסחרי
ירושות וצוואות
תכנון ובניה